Alban Skenderaj ft Mc Kresha – ILUZION (Official Video)

laplaylist.es

VIDEO: Alban Skenderaj ft Mc Kresha – ILUZION (Official Video)
Alban Skenderaj ft Mc Kresha - ILUZION (Official Video)

SONG:
Produced by Lorenc Aliaj
Lyrics: Alban Skenderaj, Mc Kresha
Melody: Alban Skenderaj, Mc Kresha, Lorenc Aliaj

Video:
A FILM BY AJOLA XOXA

Directed by Ajola Xoxa
Script: Ajola Xoxa
DOP: Latif Hasolli
Editor: Redi Treni
Sculptures by artists: Agim Rada, Ergys Krisiko & Henri Nimani
Actress: Ketrin Braho
1st camera assistant: Klajdi Xifaj
Executive production: Edrin Koleka,
Gaffer: Alerd Karameti
Grip&gear: Gjergji Mborja
Props and production assistants: Daniela Vuksani, Evi Gjoni, Xhevahir Hysa
Electrician: Gjergji Mborja
Styling: Valbona Karanxha & Stela Keta

Produced by: NILOR Film & KAVAG Studios

ILUZION

Rri edhe pak, pak, pak
Ti rri e imja
Rri edhe pak, pak, pak
Sa t’më kaloj dhimbja
Duro të lutem edhe pak
Në krahët e mia
Ç’ka të kushton ty edhe pak
Të jesh e imja

E shoh, e kuptoj që s’ke më dashuri
Dhe pak, lermë dhe pak të bëj sikur s’e di
Se dhimbja dhemb shumë më shumë Dhemb si një plumb, dhemb kur vjen nga ti
Iluzioni mbetet e vetmja dozë anestezi

Një milion shenja i pata
I marri unë s’e nuhata
Zemër shpërthe si granata
Lot mos u ndal si shtrëngata

Rri edhe pak, pak, pak
Ti rri e imja
Rri edhe pak, pak, pak
Sa t’më kaloj dhimbja
Duro të lutem edhe pak
Në krahët e mia
C’ka të kushton ty edhe pak
Të jesh e imja

Dashnija s’o vec mjaltë, ka dhe baltë
Shiu m’lag, pres mu nal, edhe sonte tapë
Jena kon n’qiellin e shtatë
Tash pe shoh veten tu ra
Sa shume fjalë janë thanë e mbajtë
Me dy t’majta s’kthehet në t’djathtë

Pa ty nata m’bohet javë, s’maj ma kalendar
Fajet me nji anë, mu detajet jon ka m’vrajnë
Pranë dritares tane kalimtar
Eci zbath, rrugë e gjatë, vijë e bardhë
Dita zbardh, ti nuk je, unë t’pres me ardh

Një i marrë me litar, nji litër nër sjetull asnjiherë esull, i dehur elitar, monolog n’ditar
Ti kisha çu fjaltë për zogjtë shtegtarë, vizione n’shteg t’artë

Nji milion shenja i pata
Njëmijë e nji puthje t’zjarrta
Zemra dhemb, mpihet shpatlla
Edhe ma thellë ngulet shpata

Listen the latest project from ALBAN SKENDERAJ ft MC KRESHA – ILUZION

Make sure to subscribe to ALBAN SKENDERAJ official channel:

https://www.youtube.com/channel/UCbvJPEThGKmAhdnq55EovzA

Follow ALBAN SKENDERAJ:
►Instagram: https://www.instagram.com/albanskenderaj/
►Facebook: https://www.facebook.com/albanskenderaj.official
►TIKTOK: https://www.tiktok.com/@alban.skenderaj

Follow MC KRESHA:
►Instagram: https://www.instagram.com/tavnikcity/
►Facebook:https://www.facebook.com/shemsikreshta

Available on:
►iTunes: https://music.apple.com/us/album/iluzion-feat-mc-kresha-single/1676516113
►Spotify: https://open.spotify.com/album/6a3PwZctdFPca41br75fBR
►Shazam: https://www.shazam.com/track/658897484/iluzion-feat-mc-kresha?referrer=share

Next Post

Miksu & Macloud X lityway feat. Edo Saiya - Welt Bereisen / 2Bough REAGIERT

VIDEO: Miksu & Macloud X lityway feat. Edo Saiya – Welt Bereisen / 2Bough REAGIERT Beats & Samples gönnen: ❌ https://bsta.rs/cf7ad507f Live-Stream fast täglich: ❌ https://www.twitch.tv/2bough Zum Song/Video: 🔴 https://youtu.be/mn9j6eUGaws Mein Setup/Equipment: 🔺 https://www.2bough.de/ Geschäftliche Anfragen: 🔺 2bough@dk71.com Links zu Produkten sind sogenannte Affiliate-Links, die mit dem Premium Publisher Netzwerk […]